Drobečková navigace

Úvod > Dění v obci > Aktuality > Týnišťské posvícení

Týnišťské posvíceníDatum konání:
24.9.2016

Tradiční týnišťské posvícení jako pestrý žánrový festival

 

Již dlouhá léta se v Týništi nad Orlicí koná Tradiční týnišťské posvícení a ani letošní rok nebude výjimkou. Pořadatelé se však pro tentokrát rozhodli uspořádat toto tradiční posvícení poněkud netradičně, že se z akce stane spíše pestrý žánrový hudební festival, který bude doplněn bohatým zábavným programem, že si na své přijdou milovníci dobrého jídla a pití, pracovní techniky a nudit se nebudou ani rodiny s dětmi.

První kapelou, která návštěvníkům posvícení zahraje, bude přátelská akustická kapela Next- time. Jako další se na pódiu ukáže hudební formace Druhá Identita, která už od týništského publika sklidila nejeden potlesk. Třetí v pořadí bude kapela Disconnexion, která do Týniště přijede z Třebíče. Roli ,,headlinera" této akce budou plnit ostřílení funky borci z Top Dream Company v čele s kapelníkem Petrem Hamničkem a velice známým, nejen Týnišťákům, zpěvákem Martinem Růžou.

Pro návštěvníky akce budou během odpoledne připraveny i různé stánky s občerstvením a pamlsky. Mimo jiného budou k snědku také grilovaná kuřata nebo kebab, pochutiny vlastní výroby připraví maminky z Mateřského centra Ratolest a chybět nebude ani prodej různých druhů alko- i nealkoholických nápojů.

Rodiny s dětmi jistě ocení vystoupení týnišťských mažoretek Týnek z místní Základní umělecké školy nebo tanečního studia SMOTart. Hry pro děti budou v odpoledních hodinách zajišťovat děvčata z Domu dětí a mládeže Sluníčko, přičemž se dostane i na stále populárnější Mölkky a na své si přijdou i milovníci pracovní techniky, neboť během akce představí "svou výzbroj" Hasičského sboru Týniště nad Orlicí a firma Agrico specializující se na prodej zemědělské techniky.

Celá akce vypukne 24. září 2016 v 14:30 v Městském parku v Týništi nad Orlicí a vstup na akci je po celou dobu jejího konání zdarma. Srdečně zveme Vás i všechny Vaše blízké, přijďte se pobavit!

Více o posvícení najdete na facebooku a stránkách Kulturního centra města Týniště nad Orlicí